Fotoğraf Sanatçıları 6 – Ali Rıza DEMİR

 
Merhaba.
 
Koca bir haftayı daha geride bıraktık. 
 
Muhtemelen çoğumuz için, yorucu geçen günlerin ardından, cuma kelimesi bile mutlu etmeye yeterli oluyordur. 
 
Haftayı bir kenara bırakıp, biraz olsun keyifli anlar geçirebilmeniz için sizi bu hafta ki fotoğraf sanatçımız Ali Rıza DEMİR ve muhteşem kareleri ile baş başa bırakıyoruz…

 

 
 Adana’da 1970 yılında doğan Ali Rıza Demir fotoğrafla 1985 yılında lise çağlarında arkadaşlarının anı fotoğraflarını çekerken tanışmıştır. 
 
 Kara Harp Okulu’na 1989 yılında başlayıp 1993 yılında mezun olduktan sonra 2004 – 2006 yıllarında öğrenim gördüğü Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans derecesi almış, Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden ise 2014 yılında mezun olmuştur. 
 
 Fotoğraf eğitimi ile ilgili okuma, izleme ve üretme süreçlerini hep birlikte yürüterek 2006 yılında fotoğrafı bir ifade biçimi olarak kullanmaya başlamıştır. 
 
 Çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerde fotoğraf eğitimi ve seminerler veren Ali Rıza Demir, ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller almış, kişisel sergiler açmış, karma sergilere katılmış, kişisel gösteriler yapmıştır.
 Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayında yer alan fotoğraflarının birçok uluslararası fotoğraf yarışmasında başarılı olması üzerine FIAP ( Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu ) tarafından 2010 yılında AFIAP ( Artist: Sanatçı ) unvanı ve 2011 yılında da EFIAP ( Excellence: Mükemmellik ) unvanı ile ödüllendirilmiştir. 
 
 FIAP Yönetim Kurulunun fotoğraf sanatı dalındaki başarıları nedeniyle 2013 yılında FIAP Usta Fotoğrafçı MFIAP ( Master: Usta ) unvanını vermesiyle, MFIAP unvanını alan ilk Türk fotoğraf sanatçısı olmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
posted by rdk
 

Bir cevap yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
EMAIL
Facebook
Google+
https://enguzelblog.com/fotograf-sanatcilari-6-ali-riza-demir
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
error: İçerik Telif Hakkına Sahip!