Cildiniz yaza hazır mı?

Merhaba sevgili okuyucular.

Soğuk kış günlerini nihayet geride bıraktık ve aniden gelen sıcakların havasına girdik bile.


Doğanın kendini yenilemesiyle birlikte içimizdeki tazelenmenin cildimize yansımasını kim istemez.

Soğuk ve kirli hava nedeniyle cansızlaşan, matlaşan cildimizi yeniden canlandırmak en büyük arzumuz.

Bu noktada tabii ki devreye yine cilt bakımı girmektedir.


Özellikle yaz aylarında, denize girerken en büyük arkadaşımız makyaj bize eşlik edemiyor.

Peki aydınlatılıcılar olmadan ışıl ışıl, kapatıcılar olmadan pürüzsüz cilde nasıl sahip olabiliriz?

1-Cildinizi koruyun: Sıcaklar kendini daha da belli etmeden yapılması gereken ilk şey cildimizi güneşin zararlı etkilerine karşı hazırlamak ve cildin nem düzeyini korumak. Bu konuda yardımımıza güneş koruyuculu nemlendiriciler koşuyor. Cildimiz nemlenirken bir yandan da güneşten korunuyor.

Siz ve çocuklarınız için gereken tüm güneş bakım ürünlerini, en uygun fiyat ve ayrıcalıklı hizmet kalitesi ile Guzel.com ‘ dan satın alabilirsiniz.

2-Yaza uygun ürünler alın: Kışlık kıyafetlerimizle birlikte, kışlık bakım ürünlerimizi de rafa kaldırmalıyız. Yaz aylarında cilt tipimize göre daha az yağlı kremler tercih etmeliyiz. Ten ürünlerimizi güneş koruyucu seçmeliyiz. En önemlisi ise peelingden olabildiğince uzak durmalıyız. Ayrıca yaz aylarında agresif cilt bakımları önerilmemektedir. Özellikle sabahları yüzümüzü sadece soğuk suyla yıkamak kan dolaşımınızı hızlandırmanıza yardım edecektir.

3-Düzenli uyuyun: Bahar yorgunluğuna yenik düşmeyin. Mevsim geçişlerinden kaynaklanacak uyku düzeni bozukluğuna karşı ekstra çaba göstermeliyiz.

4-Su için: Yaz kış demeden cildimiz için yapacağımız en iyi şey tartışmasız su içmek. Eğer su içmekte zorlanıyorsanız içine limon ve nane atarak bu işi keyifli hale getirebilirsiniz. Eğer su içmeyi unutuyorsanız, telefonunuza indireceğiniz ufak bir uygulamanın size yardım etmesine izin verin.

5-Düzenli yürüyün: Neyse ki havalar ısındı ve artık spor salonlarına kapanmak zorunda değiliz. Her gün yapacağınız yarım saatlik yürüyüşler hem ruh sağlığınıza iyi gelecek hem de kan dolaşımınızı hızlandırıp cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Güzel havanın tadını yürüyüşle çıkartın.

Bir cevap yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
EMAIL
Facebook
Google+
https://enguzelblog.com/cildiniz-yaza-hazir-mi
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
error: İçerik Telif Hakkına Sahip!